Ministerstwo Zdrowia dopuszcza leczenie #MDMA po tajnej misji w USA

50 pierwszych pacjentów będzie mogło skorzystać z terapii MDMA w Izraelu. Do lekarzy i do szerszej części społeczeństwa Molly ma trafić w 2021 roku. 

Jak do tego doszło?

Po pierwsze musicie wiedzieć coś o Izraelu – to kraj, w którym odkryte zostało THC. Sektor badawczy Izraela jest jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie. Tzw. „medyczną marihuanę” podaje się tam pacjentom od lat 90-tych. Jednym słowem jeśli chodzi o Badania i Rozwój są lata świetle przed Polską.

Kiedy Izrael zdał sobie sprawę, że MDMA ma niespotykany potencjał to leczeniu zespołu stresu pourazowego, powierzył misję Ministerstwu Zdrowia weryfikacji tych przypuszczeń. Jeśli coś działa, dlaczego mielibyśmy z tego nie skorzystać?

Ministerstwo wysłało więc jednego ze swoich najlepszych lekarzy do USA, gdzie przeszedł on specjalne, poufne szkolenie* przeprowadzone przez członków organizacji MAPS*.

Na podstawie tej wizyty oraz rzetelnej analizy dostępnych badań naukowych przez członków Ministerstwa Zdrowia sporządzony został raport, którego wniosek brzmieć zapewne musiał tak: MDMA działa. Jeśli udowodnimy to na niewielkiej grupie pacjentów, w przyszłości będziemy mogli pomóc znacznie większej ilości osób.

Decyzja o umożliwieniu leczenie dla pierwszych pacjentów została podjęta.

W Izraelu młodych ludzi wysyła się na obowiązkową służbę wojskową. Nawet 20% osób, którzy mają za sobą doświadczenie wojska może odczuwać symptomy zespołu stresu pourazowego. To znaczy, że nawet 1/5 dwudziestolatków wróci z obowiązkowej służby wojskowej z poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Na PTSD cierpią oczywiście nie tylko żołnierze, ale także ofiary przemocy domowej, gwałtów, wypadków i innych traumatycznych przeżyć.

*MAPS to NGOs, który odpowiada za przeprowadzenie badań klinicznych na MDMA uznanych za amerykańską agencję FDA za „przełomową terapię” w leczeniu PTSD

źródło: haaretz.com
zdjęcie: Israeli Defence Forces

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s